Παρασκευή 22/05/2020

Παρασκευή 15/05/2020

Τελευταία νέα από την εφημερίδα
  • Νίκη για την ΑΕΛ κόντρα στην ΑΕΚ Β’ στο AEL FC ARENA
    Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ, καθώς επικράτησε εύκολα 3-0 της ΑΕΚ Β’ στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των Play Off του 1ου ομίλου της Super League 2. Τα γκολ για την ΑΕΛ πέτυχαν ο Κώστα Παπαγεωργίου με σουτ στο 16ο λεπτό, ο Γεμπόα με αυτογκολ στο 34ο λεπτό και με σουτ του Πεντρόσο στο 70ο λεπτό. Οι φάσεις στο ΑΕΛ-ΑΕΚ Β’ Κόρνερ για την ΑΕΛ με τον Κώστα Παπαγεωργίου η μπάλα φθάνει στο Καλουτσικίδη που κάνει το σουτ εκτός περιοχής άστοχα άουτ στο 4ο λεπτό. Σουτ του Πανέρας για την ΑΕΚ Β’ άουτ στο 6ο λεπτό. Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σουτ εντός περιοχής του Κώστα Παπαγεωργί�
  • Στο μπαζάρ του Δικτύου «Κανείς Μόνος» ο Κουρέτας
    Στο πασχαλινό μπαζάρ του οργανισμού «Κανείς Μόνος» στη Λέσχη Αξιωματικών Λάρισας βρέθηκε σήμερα ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Δ. Κουρέτας, ενισχύοντας την προσπάθεια αλληλεγγύης των ενεργών πολιτών της Λάρισας τις ημέρες το Πάσχα. Στο σύντομο χαιρετισμό του ο κ. Κουρέτας εξήρε τη δράση του οργανισμού και τόνισε πως η αλληλεγγύη μεταξύ των ανθρώπων, ιδιαίτερα σε περιοχές όπως η Θεσσαλία που αντιμετωπίζουν μεγάλα προβλήματα λόγων των φυσικών καταστροφών, είναι το πιο ελπιδοφόρο μήνυμα μπροστά στις άγιες μέρες του Θείου δράματος και της Ανάστασης. Η Οργάνωσ�
  • Ν. Ανδρουλάκης: «Επί Κυριάκου Μητσοτάκη η Ελλάδα πήρε το «πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα» ακρίβειας»
    Στο Αγρίνιο βρέθηκε ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, Νίκος Ανδρουλάκης και δεν έχασε την ευκαιρία να ασκήσει εκ νέου δριμεία κριτική στην κυβέρνηση. «Στις 9 Ιουνίου είναι μια εξαιρετική ευκαιρία να αποδοκιμάσουμε την αλαζονεία και τη διαφθορά του συστήματος εξουσίας του κ. Μητσοτάκη», τόνισε χαρακτηριστικά. Ζήτησε απ’ όλους τους πολίτες να σκεφτούν αν βελτιώθηκε η καθημερινότητά τους, τούς 10 μήνες που έχουν μεσολαβήσει από τις εθνικές εκλογές και την ευρεία εμπιστοσύνη που έδειξαν στη Νέα Δημοκρατία. «Είναι, λοιπόν, σημαντικό να στείλετε μήνυμα αποδοκιμασίας, αλλ