AMAAIAAA (ENANTI LIDL)
Σλμ. ΠΥΡΓΟΥ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ

Τελευταία νέα από την εφημερίδα
  • Elite League: Βαριά ήττα του Κοροίβου στο Ιβανώφειο
    ELITE LEAGUE 2023-2024 / ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΣΑΚΙΤΖΗΣ / EUROKINISSI) Για την 24η αγωνιστική της Elite League ο Κόροιβος υπέστη βαριά ήττα στο Ιβανώφειο από τον Ηρακλή με 79-57 και έχει πλέον 14 νίκες-10 ήττες στο πρωτάθλημα. Μετά από ένα σχεδόν ισορροπημένο α΄ ημίχρονο (34-31), ο Ηρακλής έφτασε σε διψήφια διαφορά στο τέλος της γ΄ περιόδου (56-44) και στις αρχές του δ΄ δεκαλέπτου με σερί 10-0, οι Θεσσαλονικείς έφτασαν στο +19 (68-49), 6 λεπτά πριν το τέλος και εξασφάλισαν τη νίκη. Τα δεκάλεπτα: 24-13, 34-31, 56-44, 79-57. Ηρακλής (Κακιούσης): Παπαρέγκας 12 (2), Σοκ 12 (2), Πουλιανίτης, Πράπας 3 (1), Μαλέ�
  • Α΄ Κατηγορία: «Περίπατο» στο ντέρμπι ο Ξενοφών, 4-1 τον Ηλειακό
    Ο Ξενοφών επικράτησε εύκολα του Ηλειακού στο ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής της Α΄ PLAYSPORTS Κατηγορίας, με το εντυπωσιακό σκορ 4-1 στην Κρέστενα κι έστειλε μήνυμα πως είναι το μεγάλο φαβορί για το φετινό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Σπύρου Αντωνόπουλου εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την αμυντική αστάθεια και τα λάθη του Ηλειακού στα μετόπισθεν και έχοντας σε σπουδαία μέρα τους επιθετικούς της Πάρη Κωνσταντόπουλο (2 γκολ και 1 ασίστ), Μπακατσέλο (1 γκολ και 3 ασίστ )και Τσίγκρηλα (1 γκολ), έφτασε σε αυτό το εμφατικό σκορ. Στο 14΄ από σέντρα από δεξιά του Μπακατσέλου ο Πάρης
  • A΄ Κατηγορία: Ασταμάτητη η Δόξα, πέρασε και από το Σκουροχώρι
    Η Δόξα Ν.Μ. πέρασε νικηφόρα και από το Σκουροχώρι με σκορ 1-2, έφτασε τις πέντε σερί νίκες και παραμένει στην 4η θέση μειώνοντας την διαφορά από τον 3ο Ηλειακό στον ένα βαθμό (34 έναντι 33) και μάλιστα έχει κάνει το ρεπό της, σε αντίθεση με τους Λεχαινίτες!  Η ομάδα του Μιχάλη Παπουτσή είχε την τύχη με το μέρος της στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Δανιήλ να λέει «όχι» σε Δ. Νικολόπουλο και Μπάμπη Κύτταρη, ενώ στο 31΄ οι Σκουροχωρίτες έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βαγγόπουλου με δύο κίτρινες στην ίδια φάση (η δεύτερη για διαμαρτυρία στον διαιτητή Βασίλη Στά�
  • B΄ Κατηγορία: Δάφνη και Μακρίσια πήραν τα ντέρμπι της αγωνιστικής
    Για την 20η αγωνιστική στην Β΄ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ Κατηγορία η πρωτοπόρος και αήττητη Δάφνη (17 νίκες-3 ισοπαλίες) νίκησε με το εντυπωσιακό 0-5 τον ΠΑΟΚ στον Κακόβατο και οδεύει προς την απευθείας άνοδο. Σκόρερς για τους «κιτρινόμαυρους» οι  Παπαδόπουλος, Σταυρούλιας, Βατσής (2) και Βαρβαρέσος. O δεύτερος A.O. Μακρισίων νίκησε 3-1 τον Πέλοπα στο άλλο ντέρμπι της αγωνιστικής. Το ημίχρονο ήταν 1-1 με γκολ του Θεοδωρακόπουλου στο 20΄ και του Καββαθά στο 37΄ και η ομάδα του Τάσου Γκότση στο β΄ μέρος πέτυχε άλλα δύο γκολ με τον Καπουράνι στο 56΄ και τον Κιάμο στο 85΄. Ο Διγενής π�
  • Γ΄ Κατηγορία: Νίκη του Ολυμπιακού Ζαχάρως επί του Πελοπίου-Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της Κυριακής
    Για την 15η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Γ΄ NOS INSURANCE SERVICES Κατηγορία ο Ολυμπιακός Ζαχάρως νίκησε 1-0 τον πρωτοπόρο Πέλοπα Πελοπίου με γκολ του Αδαμόπουλου στο 1ο λεπτό. Στον 2ο όμιλο η Προοδευτική επικράτησε 3-0 του Αετού Κέντρου. 1ος όμιλος Σάββατο 2/3 Ολυμπιακός Ζ.-Πελόπιο  1-0 Κυριακή 3/3-Ώρα 11π.μ. ΠΑΣ Πύργος-Ώλενα Αλφειονίδα-Ν. Ατρόμητος Αγ. Δημήτριος-Αλφειός Ώρα 11.30π.μ. Ανδρίτσαινα-Αργοναύτης Ώρα 3.30μ.μ. Αγ. Γεώργιος-Κεραυνός Βρ. 2ος όμιλος Σάββατο 2/3 Προοδευτική-Αετός Κ.  3-0 Κυριακή 3/3-Ώρα 11π.μ. Αίολος-Λέοντες Ώρα 3.30μ.μ. Ίφιτ�