Πρωτοσέλιδο Θράκη:
Newspaper website Website







Recognized text:
ISSN: 2654-0207

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΤΕ
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ µε τη «Θ»
στο τηλ.: 2541-0-78018

Καθηµερινά στις e-οθόνες σας

www.thraki.com.gr.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2019

Με μεγάλη
επισημότητα…

Η Ξάνθη τίμησε
τον Πολιούχο
Αγιό της,
Τίμιο Πρόδρομο

ΕΚΔΟΤΗΣ - ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ: ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΚΑΜΑΡΙΔΗΣ

ΕΤΟΣ: 25ο ΑΡ. ΦΥΛΛΟΥ 6001 ΤΙΜΗ: 0,50 ΕΥΡΩ

Οι νέες και οι υπάρχουσες
ειδικότητες στο ΙΕΚ ΟΑΕΔ ΞΑΝΘΗΣ
– Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε
για την αίτηση

Χ. Δημούδη: «Έχουμε
την μεγαλύτερη
απορροφητικότητα
στην πρακτική και στην αγορά
εργασίας»

∆ήµος Ξάνθης:
σελ.: 7

σελ.: 5

Τι σκοπούς εξυπηρετούν
οι συνεδριάσεις ∆Σ
και επιτροπών
στο «παρά 5’»;

✓Δημ. Μπένης: «Δείχνουν τον πραγματικό τους εαυτό
– Επιβεβαιώνουν τους λόγους
για τους οποίους ΔΕΝ τους ψήφισε ο Ξανθιώτικος λαός»

Οι πρώτοι των πρώτων
στο φροντιστήριο ΠΡΟΤΥΠΟ

✓Επιτυχία 100%, Σιγουριά, Μεθοδικότητα, Επιτυχία

1.ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 18924
2.ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΓΙΑΠΟΥΤΖΗΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ 17817
3.ΑΦΕΝΤΟΥΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 17853
4.ΑΡΑΒΙΔΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΝΟΜΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
5.ΚΟΤΣΑΜΠΑΣΗ ΑΝΤΩΝΙΑ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ
6. ΤΣΑΝΤΑΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΠΑΤΡΩΝ
7.ΖΕΧΡΑ ΙΜΠΡΑΗΜ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΑΘΗΝΩΝ
8. ΝΤΟΟΥΚΑΝ ΜΠΟΡΔΟΥΚ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΜΕΤΣΟΒΕΙΟ
9.ΜΠΟΥΣΡΑ ΑΡΗΦ ΧΟΥΣΕΙΝ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
10. ΤΖΑΝΣΕΛ ΚΟΖΑΡ ΙΜΑΜ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
11. ΦΙΛΤΑΝΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
12. ΤΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΞΑΝΘΗ
13. ΚΑΡΑΠΑΝΤΖΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
14. ΑΛΠΑΙ ΓΚΙΡΙΤΛΗ ΠΟΛΙΤΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
15. ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΧΗΜΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
16.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
17.ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
18.ΜΑΝΤΑΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
19. ΑΜΠΟΒΙΑΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
20.ΚΕΣΑΝΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
21.ΓΚΑΜΣΕ ΑΣΠΑΤ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
22.ΧΑΤΙΤΖΕ ΡΟΥΣΙΑΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
23.ΜΕΡΤ ΜΕΜΕΤ ΟΓΛΟΥ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

24.ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΘΗΝΑ
25. ΤΟΥΝΤΖΑΙ ΙΜΑΜ ΧΑΛΗΛ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΘΗΝΑ
26.ΝΤΟΑΝΑΙ ΙΣΜΑΗΛΟΓΛΟΥ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΤΡΑ
27. ΣΕΝΤΑ ΠΙΓΚΑΛ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΘΗΝΑ
28. ΦΑΤΜΑ ΚΑΡΑ ΧΟΥΣΕΙΝ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΟΖΑΝΗ
29.ΚΟΤΣΜΠΑΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΕΦΑΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
30.ΜΙΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΦΥΣΙΚΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
31. ΜΑΓΔΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΗ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
32. ΤΖΕΜΗΛ ΑΜΠΑΤΖΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΑΕΡΟΝΑΥΠΗΓΩΝ ΠΑΤΡΑ
33.ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΣΕΛΕΚΙΔΟΥ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΣΕΡΡΕΣ
34. ΓΚΟΥΡΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΞΑΝΘΗ
35.ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΟΤΣΑΓΚΙΟΖΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ
36. ΝΟΥΡ ΚΑΛΕΝΤΖΗ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΑΘΗΝΑ
37.ΣΗΜΓΚΕ ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
38.ΝΤΑΜΛΑ ΚΑΜΟ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
39. ΜΟΥΣΑ ΕΣΕΝ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΤΡΑ
40. ΜΕΧΜΕΤ ΙΣΑΟΓΛΟΥ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΠΑΤΡΑ
41. ΧΟΥΣΕΙΝ ΚΟΖΑΡ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
42.ΡΙΤΒΑΝ ΚΑΡΑ ΟΣΜΑΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΜΑΚ
43.ΕΜΙΝ ΜΕΧΜΕΤ ΚΕΧΑΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
44.ΚΕΛΛΥ ΖΕΡΒΑ ΓΑΛΛΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
45.ΚΙΑΤΙΠΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΜΟΣ
46.ΒΑΘΥΣΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ
47. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΣΙΛΛΙΓΓΙΡΗΣ

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΞΑΝΘΗ
48.ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ
49.ΑΡΤΕΜΗ ΜΠΟΥΤΑΛΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑ
50.ΞΕΝΙΑ ΝΤΑΡΔΑ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑ
51.ΤΟΥΤΣΕ ΦΕΙΜΗ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
52.ΖΩΗ ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΗΣ ΜΟΔΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
53. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΥΜΕΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
54. ΝΑΖΙΦ ΑΓΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΡΗΤΗΣ
55.ΜΕΡΤ ΧΑΤΖΙΚ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΘΗΝΑΣ
56. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
57.ΜΠΑΤΟΥΧΑΝ ΣΑΙΤΟΓΛΟΥ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΞΑΝΘΗ
58.ΑΛΕΜΔΑΡ ΧΟΥΣΕΙΝ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΤΡΑ
59. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΣΕΡΡΩΝ
60. ΕΡΑΙ ΜΑΤΡΑΝΤΖΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
61.ΤΖΕΜΑΛΗ ΕΜΙΡ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΑΜΟΣ
62.ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΕΣΜΕΤΖΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ
63. ΜΑΡΙΑ ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΧΙΟΣ
64.ΣΟΦΙΑ ΤΣΑΚΑΛΙΔΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
65.ΑΛΠ ΣΑΛΗΟΓΛΟΥ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΑΓΡΙΝΙΟ
66.ΝΕΡΜΙΝ ΚΑΡΑ ΑΛΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
67.ΟΚΑΝ ΚΑΜΠΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΑΘΗΝΑ
68.ΣΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΧΡΗΜΑΤΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΒΑΛΑ
69. ΝΕΖΙΧΑ ΚΕΧΑΓΙΑ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΙΛΙΟΝ
70.ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΣΑΠΑΡΙΔΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
71.ΜΥΡΣΙΝΗ ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
72. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΦΥΣΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
73.ΧΑΛΗΛ ΙΦΤΑΡ ΕΜΠΛΙΟΥΚ ΧΗΜΙΚΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
74. ΝΟΥΡΤΖΑΝ ΚΙΟΥΤΣΟΥΚ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
75.ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
76. ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ