D γυναικεία
ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ

Τελευταία νέα από την εφημερίδα
  • Σκυτάλη χρυσών μεταλλίων
    Οι “χρυσές ημέρες του Νίκου Καραβάνου” μπορούν να χαρακτηριστούν αυτές που περνάει ο έφηβος παλαιστής του Αθλητικού Παλαιστικού Ομίλου Ρεθύμνου. … Γιατί μετά το χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Πάλης, τα δύο χρυσά μετάλλια που κατέκτησε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στην ελευθέρας πάλη Κ17 και στην ελληνορωμαϊκή, ήρθε και μια νέα 4η πρωτιά και το χρυσό μετάλλιο σε μια ανώτερη ηλικιακή... Source
  • Πάνω απ’ όλα η διαιτησία
    Μια συνάντηση που δικαίως πήρε τον χαρακτηρισμό “Παγκρήτια Συγκέντρωση Αξιωματούχων Διατησίας Ρεθύμνου” πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του συνδέσμου διαιτητών ποδοσφαίρου Ρεθύμνου στο γήπεδο της Σοχώρας. Στόχος ήταν η συσπείρωση των αξιωματούχων της Κρήτης σε συνδυασμό με την καλή γνώση των κανόνων διαιτησίας. Κι αυτό ήταν κάτι που “ήρθε κι έδεσε” μέσα από την παρουσία του εκπαιδευτή της ΕΠΟ... Source
  • Από τα Χανιά ως τον Άγιο Νικόλαο…
    Σάρωσαν τον… οδικό χάρτη της Κρήτης αλλά και τα μετάλλια οι ποδηλάτες-τριες του ΠΑΣ Ρεθύμνου «Άτλας». Συμμετέχοντας σε τρεις διοργανώσεις, μία στα Χανιά και δύο στον Άγιο Νικόλαο σε όλα τα αγωνίσματα, έλαβαν 10 χρυσά μετάλλια, 3 ασημένια και 3 χάλκινα! Παίρνοντας τα πράγματα με τη σειρά, στα «Παπαγρηγοράκεια» στα Χανιά, τα παιδιά που ξεχώρισαν κατακτώντας μετάλλια ήταν η Ελβίρα Τζουλάκη με την 1η... Source
  • Αποχαιρέτησαν οι μίνι παίδες
    Ως εδώ ήταν το ταξίδι για τους μικρούς πολίστες του ΝΟΡ. Η ομάδα των μίνι παίδων (παιδιά κάτω των 13 χρονών) γνώρισε δύο ήττες στη β’ φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος από Χανιά και Ακαδημία Ηρακλείου αντίστοιχα και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Επρόκειτο για ομάδες πολύ δύνατές όπου ο ΝΟΡ, στο μέτρο του δυνατού, μπόρεσε να ανταγωνιστεί. Οι αναμετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν στο... Source
  • Υποβιβασμός για την Επισκοπή
    Η Επισκοπή επιστρέφει στις εθνικές κατηγορίες (μαζί με τον Ερμή) έπειτα από 6 χρόνια. Ήταν Μάιος του 2018 όταν κατακτούσε άνετα το πρωτάθλημα ΕΠΣ Ρεθύμνου ανεβαίνοντας στη Γ’ Εθνική. Από τότε, έζησε σπουδαίες στιγμές διανθίζοντας το ρεθεμνιώτικο ποδόσφαιρο με το πρωτάθλημα στη Γ’ Εθνική το 2020, την άνοδο από τη Football League στη Super League2 το 2021 με αποκορύφωμα βέβαια την 7η θέση στη Super... Source