από το ΟΑΚΑ ο ΠΑΣ

• Στο ’94 ισοφάρισε την ΑΕΚ και πήρε
το θετικό αποτέλεσμα που ήθελε
Ό,τι δεν κατάφερε ο ΠΑΣ Γιάννινα στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού με την ΑΕΚ στο
ΟΑΚΑ χτες το βράδυ, το κατάφερε στις καθυστερήσεις. Με γκολ του Μαμπουλού πήρε το 1-1
και τον βαθμό πετυχαίνοντας ένα θετικό αποτέλεσμα στο κλείσιμο της 15ης αγωνιστικής και
στο τελευταίο παιχνίδι για το 2016. Το πρώτο ημίχρονο είχε ευκαιρίες αλλά και αποβολή, όταν
ο διαιτητής τιμώρησε με κόκκινη κάρτα του Αραβίδη στο 10' λεπτό που χτύπησε με κουτουλιά
τον Μπέριο. Είχε όμως και πέναλντι για την ΑΕΚ στο 30ο λεπτό που καταλογίστηκε σε ανατροπή του Ροντρίγκεζ από τον Μπουκουβάλα. Ο Μάνταλος, όμως, έστειλε την μπάλα στο δεξί
δοκάρι. Στο 67’ σε σουτ του Γιόχανσον, ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ έχασε την μπάλα μέσα από
τα χέρια του και ο Πέκχαρτ που ακολουθούσε τη φάση έκανε το γκολ. Ο ΠΑΣ που επέμενε κατάφερε να ισοφαρίσει στο 94’ όταν ο Ναδάλες εκτέλεσε κόρνερ, ο Μπέριος έπιασε την κεφαλιά που βρήκε στο αριστερό δοκάρι, και τελικά η μπάλα έφτασε στον Μαμπουλού που έβαλε το